Juventus a obținut a patra victorie din tot atâtea meciuri disputate în noul sezon din Serie A. Campiona a învins-o pe Sassuolo pe propriul teren cu 2-0, ambele goluri fiind marcate de Cristiano Ronaldo.

După trei meciuri, o repriză şi cinci minute în Serie A, Cristiano Ronaldo a spart gheaţa la Juventus, în repriza a doua a duelului cu Sassuolo. Dezlănţuit, portughezul a reuşit dubla într-un sfert de oră. Lusitanul a înscris în minutele 50 și 65.

Balonul de Aur putea avea parte chiar de un hat-trick, dar a ratat incredibil în două rânduri, în minutele 77 și 82. Ocaziile erau s-o coste pe Juventus. Babakar a redus din diferenţă în prelungiri, dar campioana s-a impus cu 2-1. Douglas Costa s-a ales cu un roşu după fluierul final fiindcă l-a scuipat pe Di Francesco.