Kasimpasa a învins vineri formația Goztepe Izmir cu scorul de 3-1 , într-un meci contând pentru etapa a zecea din Super Liga Turciei .

Gazdele au deschis scorul în min. 10′ prin reușita lui Bernard Mensah , rezultat ce s-a menținut până la finalul primei reprize .

După doar două minute după pauză , oaspeti au restabilit egalitatea grație golului marcat de mijlocașul André de Castro Pereira , în minutul 53′ atacantul Jhon Eduard Murillo Romaña a facut ca tebela să indice 2-1 , rezultatul final 3-1 a fost stabilit în minutul 79′ de bulgarul Strahil Venkov Popov .

În etapa următoare , Kasimpasa va juca tot pe propia arenă împotriva formației Bursaspor iar Goztepe Izmir va primi vizita celor de la Besiktas .