Ultima partida din cadrul etapei 31 din liga secunda a Braziliei s-a disputat pe Stadionul Municipal din Passo Das Emas , unde formatia locala Luverdense a pierdut cu scorul de 1-2 intanlirea cu cei de la Goiás .

Dupa doar zece minute de joc , oaspeti au deschis scorul prin reusita lui Alex Alves , dupa alte zece minute atacantul Aylon Darwin Tavella a facut ca tabela sa arate 0-2 . Rezultatul final 1-2 a fost stabilit in minutul 23′ cand fundasul Moacir Costa da Silva a marcat golul de onoare pentru Luverdense .

Dupa aceasta partida , Figueirense se afla pe pozita a 16 a in clasament cu 36 de puncte la 1 punct de zona rosie , iar Goiás ramane pe pozitia a 10 a cu 41 de puncte , la 12 puncte distanta de locul patru ( loc ce duce in prima liga din Brazilia ) .