Real a condus-o pe cu 2-0 pe Dortmund, a fost egalată, iar cu zece minute înainte de final, madrilenii au marcat pentru 3-2, rezultat final. A fost o seară importantă pentru Cristiano Ronaldo, care a înscris un gol superb şi a mai bătut un record.

În 12 minute, Real a reuşit să aibă avantaj de două goluri în meciul cu Dortmund, iar Cristiano Ronaldo să îşi treacă în cont un nou record. Cu o zi înainte să primească al cincilea Balon de Aur din carieră, portughezul a punctat pentru 2-0 şi a devenit singurul jucător din istoria Ligii Campionilor care marchează în fiecare etapă a grupelor.

Cu câteva minute înainte de pauză, Aubameyang a redus din diferenţă. Pauza nu i-a ajutat pe madrileni. Aubameyang şi-a trecut în cont dubla imediat după reluare. Lucas a adus victoria lui Real cu zece minute înainte de final, 3-2.

Real Madrid 3-2 Dortmund (Rezumatul video)