DISTRIBUIȚI

Duminică 14 octombrie 2018 , pe Arena Națională din București , reprezintativa de fotbal a româniei se va duela cu cea a serbiei , într-un meci ce va fi transmis în exclusivitate în românia pe Pro TV , Pe DIGI Sport 1 , Look Sport și Telekom Sport 1 putem urmări și un meci din liga secundă din românia , duelul dintre Chindia Târgoviște și UTA Arad .

Tot duminică vom avea și trei finale la tenis , la Hong Kong avem finala feminină dintre Qiang Wang – Dayana Yastremska duel ce va fi transmis pe DIGI Sport 2 , finala de la Shanghai , va fi transmisă și pe DIGI Sport 3 si pe Telekom Sport 2 unde Novak Djokovic joacă împotriva lui Borna Coric iar pe EuroSport avem tot o finală la feminin , este vorba de duelul dintre Ekaterina Alexandrova – Camila Giorgi , duel contând pentru turneul WTA ce are loc în Austria la Linz .

Vom putea urmări și handbal din  Liga campionilor , unde Dinamo București va juca împotriva formatiei
Orlen Wisla Plock (Polonia) , iar fetele de la CSM București va juca în deplasare , cu Bietigheim din Germania .

ProTV

16:00 ~ FOTBAL : Liga Națiunilor ~ România – Serbia

DIGI Sport 1

13:00 ~ FOTBAL : România – Liga a II a ~ Chindia Targoviste – UTA Arad
19:00 ~ HANDBAL : EHF Champions League ~ Bietigheim – CSM Bucuresti
21:00 ~ HANDBAL : EHF Champions League ~ Dinamo – Orlen Wisla Plock

DIGI Sport 2

11:00 ~ TENIS : WTA – SIMPLU: Hong Kong ~ Qiang Wang – Dayana Yastremska
15:30 ~ HANDBAL : EHF Champions League ~ FTC-Rail Cargo Hungaria – Vipers Kristiansand
17:30 ~ HANDBAL : EHF Cup  ~ Ramnicu Valcea – Kastamonu

DIGI Sport 3

11:30 ~ TENIS : ATP – SIMPLU: Shanghai ~ Borna Coric – Novak Djokovic

Look Sport

13:00 ~ FOTBAL : România – Liga a II a ~ Chindia Targoviste – UTA Arad

Telekom Sport 1

13:00 ~ FOTBAL : România – Liga a II a ~ Chindia Targoviste – UTA Arad
19:00 ~ HANDBAL : EHF Champions League ~ Bietigheim – CSM Bucuresti
21:00 ~ HANDBAL : EHF Champions League ~ Dinamo – Orlen Wisla Plock

Telekom Sport 2

11:30 ~ TENIS : ATP – SIMPLU: Shanghai ~ Borna Coric – Novak Djokovic
18:00 ~ HANDBAL : EHF Champions League ~ Vive Kielce – Vardar

EuroSport 1

09:30 ~ CURSE DE MAŞINI : Campionatul Mondial de anduranţă, la Mont Fuji, în Japonia
13:00 ~ CICLISM : Turul Turciei
15:00 ~ TENIS : WTA – SIMPLU: Linz ~ Ekaterina Alexandrova – Camila Giorgi
20:20 ~ SUPERSPORT : Campionatul Mondial , în Argentina
21:50 ~ SUPERBIKE : Campionatul Mondial

EuroSport 2

14:45 ~ SUPERBIKE : Campionatul britanic
18:00 ~ SUPERBIKE : Campionatul britanic
20:00 ~ ATLETISM : Jocurile Olimpice de vară ale tineretului, la Buenos Aires, în Argentina

Lasă un răspuns