DISTRIBUIȚI

Ziua de duminică este o zi plină de transmisiuni live , pe canalele tv sportive , din România , iubitorii sportului pot urmări în direct meciuri de fotbal din Liga 1 și Liga a 2 a din România , trei dueluri din La Liga , trei partide din Serie A , un meci din campionatul cehiei , un meci din campionatul statelor unite și ultimele două partide din Bundesliga .

Înafară de transmisiunile din fotbal pe posturile tv sportive din românia , mai puteti urmări și turneul de tenis de la Beijing (China) unde va juca și Simona Halep împotriva lui Ons Jabeur dar și cursa din Formula 1 , și handbal din Champions League unde Montpellier va juca pe propia arenă împotriva celor de la Kielce .

DIGI Sport 1

11:00 ~ FOTBAL (România – Liga  2) Farul Constanța – Energeticianul
14:00 ~ FORMULA 1 :  Formula 1 Rusia – Cursa
16:00 ~ FOTBAL (România – Liga  1) Gaz Metan Medias – Politehnica Iasi
18:00 ~ FOTBAL (România – Liga  1) FC Viitorul – Astra Giurgiu
21:00 ~ FOTBAL (România – Liga  1) Hermannstadt – FCSB

DIGI Sport 2

07:30 ~ TENIS (China– Beijing) Angelique Kerber – Kristina Mladenovic
09:30 ~ TENIS (China– Beijing) Yafan Wang – Caroline Garcia
11:30 ~ TENIS (China– Beijing) Simona Halep – Ons Jabeur
13:00 ~ TENIS (China– Beijing) Kirsten Flipkens – Katie Boulter
14:30 ~ TENIS (China– Beijing) Sloane Stephens – Anastasia Pavlyuchenkova
16:30 ~ TENIS (China– Beijing) Sorana-Mihaela Cirstea – Kiki Bertens
19:30 ~ FOTBAL (Spania – La Liga) Levante – Alaves
21:30 ~ FOTBAL (Italia – Serie A) Sassuolo – Milan

DIGI Sport 3

10:00 ~ GP3 Series: cursa Sochi, Rusia
11:15 ~ FIA Formula 2 Championship: cursaSochi, Rusia
13:00 ~ FOTBAL (Spania – La Liga) Huesca – Girona
16:00 ~ FORMULA 1 :  Formula 1 Rusia – Cursa
16:30 ~ FOTBAL (Germania – Bundesliga) Frankfurt – Hannover 96
19:00 ~ FOTBAL (Germania – Bundesliga) Augsburg – Freiburg
22:00 ~ FOTBAL (Franța – Ligue 1) Lille – Marseille

DIGI Sport 4

11:30 ~ TENIS (China– Beijing) Buzarnescu M./Niculescu M. – Chan H-C./Yang Z.
13:30 ~ FOTBAL (Italia – Serie A) Bologna – Udinese
16:00 ~ FOTBAL (Italia – Serie A) Fiorentina – Atalanta
20:00 ~ HANDBAL (EHF Champions League) Montpellier – Kielce
21:45 ~ FOTBAL (Spania – La Liga) Betis – Leganes

Look Sport

11:00 ~ FOTBAL (România – Liga  2) Farul Constanța – Energeticianul
13:30 ~ FOTBAL (Italia – Serie A) Bologna – Udinese
16:00 ~ FOTBAL (România – Liga  1) Gaz Metan Medias – Politehnica Iasi
18:00 ~ FOTBAL (România – Liga  1) FC Viitorul – Astra Giurgiu
21:30 ~ FOTBAL (Italia – Serie A) Sassuolo – Milan

Look Plus

21:00 ~ FOTBAL (România – Liga  1) Hermannstadt – FCSB

Telekom Sport 1

11:00 ~ FOTBAL (România – Liga  2) Farul Constanța – Energeticianul
13:30 ~ FOTBAL (Italia – Serie A) Bologna – Udinese
16:00 ~ FOTBAL (România – Liga  1) Gaz Metan Medias – Politehnica Iasi

Telekom Sport 2

10:00 ~ GP3 Series: cursa Sochi, Rusia
11:15 ~ FIA Formula 2 Championship: cursaSochi, Rusia
14:00 ~ FORMULA 1 :  Formula 1 Rusia – Cursa
18:00 ~ FOTBAL (Anglia – Premier League) Cardiff – Burnley
21:30 ~ FOTBAL (Italia – Serie A) Sassuolo – Milan

Telekom Sport 3

16:00 ~ FOTBAL (Italia – Serie A) Fiorentina – Atalanta
19:00 ~ FOTBAL (Germania – Bundesliga) Augsburg – Freiburg
21:45 ~ FOTBAL (Spania – La Liga) Betis – Leganes

Telekom Sport 4

16:00 ~ FOTBAL (Cehia – First League) Banik Ostrava – Slavia Praga
19:30 ~ FOTBAL (Spania – La Liga) Levante – Alaves

EuroSport 1

09:00 ~ CURSE DE MAŞINI – WTCR, la Ningbo, în China
10:15 ~ CURSE DE MAŞINI – WTCR, la Ningbo, în China
11:30 ~ TENIS DE MASĂ – Cupa Mondială la feminin, la Chengdu, în China
12:45 ~ CICLISM : Campionatul Mondial pe şosea, în Austria
20:00 ~ FOTBAL (Statele Unite – MLS) New York RB – Atlanta United

EuroSport 2

08:55 ~ SNOOKER  : Campionatul Chinei
12:45 ~ CICLISM –Turul Alma Ata
14:25 ~ SNOOKER  : Campionatul Chinei
09:00 ~ CURSE DE MAŞINI – Seria de anduranţă Blancpain, la Barcelona, în Spania

DISTRIBUIȚI

Lasă un răspuns