Sydney FC s-a impus pe propia arenă cu scorul de 2-0 în fața celor de la Perth Glory , într-un meci din cadrul etapei a IV a din prima ligă fotbalistică din Australia .

Două goluri din două penalty-uri , brazilianul Deivson Rogerio da Silva a marcat pentru prima dată la finalul primei reprize , iar rezultatul final 2-0 a fost stabilit în minutul 90′ de polonezul Adrian Mierzejewski .

Formația Sydney FC rămâne neînvinsă în campionat cu trei victorii și o remiză , de cealaltă parte Perth Glory se află pe poziția a șasea cu o victorie , o remiză și două înfrângeri .

În runda următoare , Sydney FC va juca în deplasare contra formației Melbourne City iar Perth Glory se va duela pe propiul teren cu cei de la Adelaide Utd .