FC Voluntari şi FC Botoşani au terminat la egalitate, scor 1-1, confruntarea din cadrul etapei a 10-a din Liga I. Gazdele au condus tot meciul, dar la final au tremurat serios pentru a obţine un punct.

Laidouni a deschis scorul după un penalty controversat acordat de Sebastian Colţescu, dar planurile Voluntariului au fost date peste cap în debutul reprizei secunde.

Malfleury vede al doilea galben şi e trimis la cabine mult mai devreme, iar oaspeţii controlează autoritar partida. Chitoşcă aduce golul egalizator în minutul 80, pentru ca Vâtcă s-o salveze de două ori pe Voluntari în ultimele minute ale jocului.

În urma acestei confruntări, Voluntari face 4 puncte şi rămâne pe ultimul loc în Liga I, în timp ce Botoşani ajunge la 9 puncte.

Echipele de start

FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Zgrabalic, Balaur, Bucurică – Laidouni, Răuţă – G. Deac, Belahmeur, I. Gheorghe – Malfleury
Rezerve: Petrariu, Hodorogea, V. Mihalcea, Sesar, Tudorie, Ciucur, Călin

FC Botoşani: E. Pap – Patache, Burcă, A. Miron, Chitoşcă – Chindriş – Golofca, Oaidă, J. Rodriguez, Fabbrini – M. Roman II
Rezerve: Fraisl, Karaboue, Ongenda, Dumitraş, Papa, Piftor, E. Florescu